
O femeie de 43 de ani, din localitatea Ciorani, Prahova, a fost preluată de un elicopter SMURD după un accident grav produs pe DN1 D.
Din primele cercetări, se pare că victima este chiar cea care a provocat accidentul, intrând în coliziune cu o autoutilitară condusă de un bărbat de 45 de ani, care circula în aceeași direcție.
Impactul violent i-a cauzat șoferiței un traumatism cranio-cerebral grav.
Echipajele de urgență au intervenit rapid, iar un elicopter SMURD a transportat-o pe femeie la Spitalul Floreasca din București, conform informațiilor transmise de ISU Prahova.
În urma accidentului, polițiștii l-au testat pe conducătorul autoutilitarei cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.
Circulația în zonă a fost restricționată timp de zeci de minute pe sensul Albești Paleologu – Urziceni, au precizat reprezentanții IPJ Prahova.