BREAKING
NEWS

Șoferul FĂRĂ PERMIS prins după ce a intrat cu mașina sub tren și a fugit în Bistrița-Năsăud!

Polițiștii au prins bărbatul care a fugit de la locul accidentului feroviar produs pe 4 septembrie 2025, în Ilva Mică, județul Bistrița-Năsăud. Șoferul, în vârstă de 49 de ani, nu avea permis de conducere și a ignorat semnalele acustice și luminoase de la trecerea la nivel cu calea ferată.

După impactul dintre autoturismul său și tren, bărbatul a fugit de la locul accidentului. Din fericire, nu au fost înregistrate victime, însă au fost provocate pagube materiale autoturismului, locomotivei și instalației de semnalizare feroviară.

„În urma investigațiilor și cercetărilor efectuate ca urmare a accidentului feroviar, produs la data de 4 septembrie 2025, în Ilva Mică, polițiștii Secției Regionale de Poliție Transporturi Cluj-Napoca, Biroul Județean de Poliție Transporturi Bistrița-Năsăud l-au identificat pe conducătorul auto ca fiind un bărbat de 49 de ani din județul Mureș”, a transmis Inspectoratul de Poliție Județean Bistrița-Năsăud.

Conform verificărilor, acesta nu deține permis de conducere pentru niciuna dintre categoriile de vehicule.

Etichete:
Romania FM h50
Explorați cele mai recente și pertinente informații din România pe România FM, sursa dumneavoastră de încredere!
© 2024-2026 România FM. Toate drepturile rezervate!