BREAKING
NEWS

Tânăr de 18 ani, prins de poliție după o urmărire spectaculoasă în Teleorman

Foto descriptiv

Un tânăr de 18 ani din comuna Plosca a fost implicat într-o urmărire dramatică cu poliția în comuna Nenciulești, județul Teleorman, după ce a ignorat semnalele de oprire ale agenților. Incidentul s-a petrecut în noaptea de 1 februarie, când polițiștii de la Secția 2 Poliție Rurală Nanov au încercat să oprească un autoturism care circula pe DJ 601 F, în satul Păru Rotund, potrivit Obiectiv de Pitești.

Conducătorul a redus viteza la vederea echipajului, dar, în momentul în care a ajuns în apropierea acestora, a accelerat brusc, izbindu-se de un cap de pod. În ciuda accidentului, tânărul nu s-a oprit și a continuat să fugă, ceea ce a determinat poliția să demareze o urmărire a vehiculului.

După ce agenții au tras trei focuri de avertisment, șoferul a decis în cele din urmă să oprească mașina. Odată imobilizat și încătușat, s-a constatat că tânărul nu avea permis de conducere pentru nicio categorie de vehicul, iar mașina pe care o conducea era neînmatriculată.

Ca urmare a acestui incident, autoritățile au deschis un dosar penal pentru conducerea unui autovehicul pe drumurile publice fără permis și pentru punerea în circulație a unui autovehicul neînmatriculat.

Etichete:
Romania FM h50
Explorați cele mai recente și pertinente informații din România pe România FM, sursa dumneavoastră de încredere!
© 2024-2026 România FM. Toate drepturile rezervate!