BREAKING
NEWS

Tragedie cutremurătoare! Fosta concurentă de la Insula Iubirii împușcată mortal în plină zi chiar înainte să devină mamă pentru a doua oară!

Teodora Marcu, fostă concurentă în sezonul 6 al emisiunii „Insula Iubirii”, se pregătea să devină mamă pentru a doua oară, însă viața ei a fost curmată tragic de fostul partener, care a împușcat-o mortal în plină stradă, în timpul zilei. Vecina sa a oferit detalii cutremurătoare despre ultimele momente ale tinerei și despre suferința prin care aceasta a trecut în ultimii nouă ani.

Detalii de la vecină despre ultimele clipe ale Teodorei Marcu

Invitată în emisiunea Viața fără filtru, moderată de Natalia Mateuț la Antena Stars, Anamaria Marin, vecina Teodorei, a vorbit despre comportamentul neobișnuit pe care l-a observat la tânără, pe care l-a atribuit inițial sarcinii. Aceasta a povestit că s-a întâlnit cu Teodora cu doar cinci minute înainte ca fostul partener să o împuște.

„Am simțit-o, dar nu știam ce o apasă. Este prea intim și nu vrei să întrebi. Eu știam că era o persoană blândă, o persoană căreia îi păsa de copii, se vedea câtă empatie avea, era sensibilă, era fragilă (…). Speram că nu era vorba despre ea, parcă aveam simțământ și m-a dus gândul direct la ea. Nu îmi venea să cred”, a mărturisit cu durere Anamaria Marin.

Pregătiri pentru un copil și dragostea pentru cei mici

Vecina a confirmat că Teodora era însărcinată cu un băiețel și a vorbit despre atașamentul profund al acesteia față de copii. „Băiețel, da. Ea se regăsea, trăia prin ochii copiilor. Era singurul moment în care o vedeai că strălucește, pozitivitate vedeai când se uita la copilul ei. Asta arată cât de mult îi plăcea acest lucru, pentru că ea atrăgea alți copii. Îi plăcea să fie în jurul ei. Îi păsa, se regăsea pe ea… că ea încă nu a avut timp să crească și ea era încă un copil”, a adăugat Anamaria Marin.

În momentul tragediei, vecina se afla la doar două străzi distanță și a auzit împușcăturile care i-au curmat viața Teodorei. Ea a descris scena sfâșietoare în care Teodora, după ce a fost rănită mortal cu patru gloanțe, ținea în brațe fetița sa. „Încerca să-și găsească fericirea în copilul ei și era foarte atentă la copilul ei. Când era ok se uita la telefon și era speriată. Stătea unde era multă lume. Era cu verișoara ei sau cu o prietenă foarte apropiată. Mereu ieșeau împreună. Dânsa a luat-o pe fetiță de pe trupul mamei”, a mai povestit vecina.

Etichete:
Romania FM h50
Explorați cele mai recente și pertinente informații din România pe România FM, sursa dumneavoastră de încredere!
© 2024-2026 România FM. Toate drepturile rezervate!