BREAKING
NEWS

Tragedie în Arad! Mamă a trei copii, ucisă de un șofer băut. Adolescent în stare critică!

Tragedie cumplită în Arad! O femeie de 36 de ani, mamă a trei copii, a fost lovită mortal de o mașină condusă de un tânăr de 21 de ani. Incidentul s-a produs pe marginea unui drum, unde femeia se afla împreună cu un adolescent de 15 ani. Băiatul a fost grav rănit și transportat în stare critică la spital.

Șoferul, aflat sub influența alcoolului, a fugit de la locul accidentului și a abandonat mașina câțiva kilometri mai departe. Scenele șocante au fost surprinse de camerele de supraveghere din zonă.

Martorii care au asistat la accident sunt marcați de cele întâmplate. „Femeia și băiatul mergeau pe marginea drumului, se întorceau de la magazin. Șoferul i-a lovit în plin, nici nu a încetinit”, a povestit unul dintre ei. O altă persoană, prezentă la fața locului, a declarat: „Băiatul a fost luat de salvare, dar femeia era deja moartă. Stătea întinsă pe iarbă”.

Soțul femeii, care a aflat vestea tragică de la un prieten, este în stare de șoc. „M-a sunat un prieten de-al meu, hai că ți-a murit nevasta. De atunci nu mai știu nimic de mine. Au rămas copiii, am rămas singur”, a spus acesta.

, a spus acesta cu durere.

Polițiștii l-au prins pe șoferul vinovat după câteva ore și l-au reținut pentru 24 de ore. Potrivit autorităților, tânărul avea o alcoolemie de 0,87 mg/l alcool pur în aerul expirat. Cercetările continuă într-un dosar penal pentru infracțiuni rutiere.

Etichete:
Romania FM h50
Explorați cele mai recente și pertinente informații din România pe România FM, sursa dumneavoastră de încredere!
© 2024-2026 România FM. Toate drepturile rezervate!