BREAKING
NEWS

Tragedie în Gorj! Băiețel de 3 ani și-a pierdut viața după ce a fost lovit de o mașină!

Foto descriptiv

Un copil de trei ani și-a pierdut viața sâmbătă seară, după ce a fost lovit de un autoturism pe strada Bumbești din orașul Bumbești-Jiu, județul Gorj. Incidentul tragic a avut loc în condițiile în care minorul a ajuns pe carosabil nesupravegheat.

Detalii despre accident

Potrivit Poliției Județene Gorj, băiețelul a fost acroșat de un autoturism condus de o femeie în vârstă de 56 de ani, care circula din direcția Tetila către Bumbești-Jiu. La fața locului a intervenit un echipaj SMURD, care i-a acordat primul ajutor și l-a transportat de urgență la Spitalul Orășenesc Bumbești-Jiu.

Consecințe și anchetă

În ciuda eforturilor depuse de medici, copilul a decedat la scurt timp după internare. Ancheta deschisă de polițiști urmărește să stabilească toate împrejurările producerii tragediei, inclusiv motivele pentru care minorul a fost nesupravegheat.

Poliția continuă cercetările pentru a clarifica exact modul în care s-a petrecut accidentul și pentru a lua măsurile legale necesare.

Foto descriptiv

Etichete:
Romania FM h50
Explorați cele mai recente și pertinente informații din România pe România FM, sursa dumneavoastră de încredere!
© 2024-2026 România FM. Toate drepturile rezervate!