
Un tânăr de 32 de ani și-a pierdut viața în urma unui accident rutier petrecut în județul Vrancea, după ce a fost lovit de un autoturism în timp ce se afla pe bicicletă. Incidentul tragic a avut loc pe drumul spre localitatea Slobozia Ciorăști, în jurul orei 23:15.
Potrivit informațiilor transmise de Serviciul de Ambulanță Județean (SAJ) Vrancea, apelul de urgență a fost primit prin 112, iar la fața locului a intervenit o ambulanță de tip C2, cu medic la bord. Biciclistul a fost găsit în stare gravă, fără semne vitale.
„Victima, un bărbat în vârstă de 32 de ani, a fost găsită în stop cardio-respirator. Din păcate, nu a răspuns manevrelor de resuscitare, fiind declarat decedat la locul accidentului”, se arată în comunicatul oficial al SAJ Vrancea, citat de Ziarul de Vrancea.
Deocamdată, nu au fost făcute publice detalii privind vinovăția sau circumstanțele exacte care au condus la producerea accidentului mortal.