BREAKING
NEWS

Tragedie la Olimp! Bărbat de 58 de ani a căzut de la etajul 10 și a murit! Anchetă în desfășurare!

O tragedie a avut loc în această dimineață în stațiunea Olimp, județul Constanța. Un bărbat în vârstă de 58 de ani și-a pierdut viața după ce a căzut în gol de la etajul 10 al Hotelului Olimp Tower. Incidentul s-a petrecut pe un șantier aflat în apropiere, într-o clădire aflată în curs de finalizare, unde la acel moment nu se aflau muncitori.

Potrivit primelor informații, bărbatul era domiciliat în localitatea Schitu, comuna Costinești. Circumstanțele exacte ale tragediei sunt deocamdată neclare, iar anchetatorii nu exclud nicio ipoteză, inclusiv varianta unei sinucideri.

Pompierii de la ISU Constanța au fost solicitați să intervină de urgență, fiind mobilizate echipajul SMURD B2 Mangalia și o ambulanță SAJ tip C. Victima a fost găsită în stare de inconștiență, în stop cardio-respirator.

Deși echipajele medicale au aplicat manevre de resuscitare, bărbatul nu a mai putut fi salvat, fiind declarat decesul la fața locului. Ancheta este în desfășurare pentru a stabili cu exactitate cum s-a produs incidentul.

Etichete:
Romania FM h50
Explorați cele mai recente și pertinente informații din România pe România FM, sursa dumneavoastră de încredere!
© 2024-2026 România FM. Toate drepturile rezervate!