BREAKING
NEWS

Tragedie: o persoană a murit după ce s-a electrocutat în gară

O nouă tragedie a avut loc la Stația CFR Focșani, unde o persoană a urcat pe un vagon al unui tren de marfă și s-a electrocutat.

Martorii au descris scena îngrozitoare, afirmând că victima a ars intens, transformându-se într-o torță umană înainte de a cădea în flăcări, stârnind panică printre cei aflați pe peron. La scurt timp după incident, echipajele de prim ajutor au sosit la fața locului, însă din păcate, cadrele medicale nu au mai reușit să o salveze.

”Dispeceratul SAJ Vrancea a primit o solicitare pentru o persoană inconștientă, electrocutată în gara municipiului Focșani. La solicitare a fost direcționată o ambulanță SAJ tip C2, care a găsit o victimă necunoscută, cu leziuni incompatibile cu viața, pentru care medicul echipajului a declarat decesul.”, a anunțat Serviciul de Ambulanță Județean Vrancea.

Etichete:
Romania FM h50
Explorați cele mai recente și pertinente informații din România pe România FM, sursa dumneavoastră de încredere!
© 2024-2026 România FM. Toate drepturile rezervate!