BREAKING
NEWS

Tragedie pe străzile Timișoarei! Motociclist de 35 de ani SPULBERAT de o mașină – detalii șocante!

Un motociclist în vârstă de 35 de ani a murit sâmbătă după ce a fost lovit de o mașină pe strada Grigore Alexandrescu din Timișoara.

Potrivit Poliției, un bărbat de 57 de ani, aflat la volanul unui autoturism care circula dinspre strada Armoniei, a intrat în coliziune cu motocicleta condusă de tânărul de 35 de ani. Victima circula regulamentar în momentul impactului.

Șoferul autoturismului a fost testat cu aparatul etilotest, iar rezultatul a fost negativ. În urma incidentului, polițiștii au deschis un dosar penal pentru ucidere din culpă.

La locul accidentului au intervenit pompierii de la Detașamentul 1 Timișoara cu o autospecială de descarcerare, un echipaj SMURD cu medic și o ambulanță a Serviciului de Ambulanță Județean.

Autoritățile au precizat că misiunea este în dinamică și că cercetările continuă pentru a stabili toate împrejurările în care s-a produs tragedia.

Etichete:
Romania FM h50
Explorați cele mai recente și pertinente informații din România pe România FM, sursa dumneavoastră de încredere!
© 2024-2026 România FM. Toate drepturile rezervate!