BREAKING
NEWS

Cheloo, de urgență la spital după ce a fost încătușat! Dezvăluirea dureroasă făcută de artist despre sănătatea sa.

Artistul Cătălin Ștefan Ion, cunoscut publicului larg sub numele de Cheloo, a fost protagonistul unui incident tensionat vineri, 19 iunie. Membrul trupei Paraziții a fost încătușat de polițiști și transportat inițial la Spitalul Municipal Câmpina, însă situația a degenerat rapid.

Potrivit informațiilor publicate de wowbiz.ro, rapperul ar fi încercat să părăsească unitatea medicală fără consimțământul cadrelor medicale, fiind raportată o rană superficială în timpul incidentului. După intervenția serviciilor de urgență, Cheloo a fost preluat de un echipaj și internat într-o unitate medicală de specialitate pentru a fi ținut sub observație. Reprezentanții Inspectoratului de Poliție Județean Prahova au transmis că, în urma verificărilor, nu au fost identificate fapte de natură penală sau contravențională.

Dincolo de aceste evenimente recente, juratul de televiziune a vorbit deschis despre o problemă de sănătate care îi marchează viața de zi cu zi. Cheloo a dezvăluit că suferă de daltonism, o afecțiune care îi îngreunează semnificativ perceperea corectă a culorilor roșu și verde. Această formă de cecitate cromatică presupune o disfuncție a receptorilor vizuali, ceea ce face ca artistul să perceapă anumite nuanțe în tonuri de gri.

Cântărețul nu se află la prima interacțiune controversată cu autoritățile. În trecut, acesta a mai fost implicat într-un scandal la Catedrala Mântuirii Neamului, unde a fost solicitată intervenția poliției după ce rapperul ar fi refuzat să plece din incinta lăcașului de cult. La acel moment, testările efectuate de Brigada Rutieră au indicat un rezultat pozitiv la DrugTest, deși analiza pentru alcool a fost negativă.

În replică, artistul a negat consumul de substanțe interzise și a explicat că prezența sa la Catedrală avea un scop spiritual: „Nu am condus sub influența alcoolului, nu am condus sub influența substanțelor interzise. […] M-am dus să schimb niște argint în bani. În fața magazinului de unde doream să achiziționez o iconiță pentru a o face cadou unor oameni care veniseră să se împace în biserică”, a declarat Cheloo la acea vreme.

Ulterior, acesta a publicat un mesaj video cu un conținut surprinzător, susținând că ar fi fost victima unei forme de manipulare psihologică. „M-am trezit din hipnoză pentru că am refuzat să cred că eu sunt Iisus Hristos, iar cel care mă hipnotiza era Tatăl. Astăzi cred că urma să mi se dea ultima comandă să mă sinucid, să sar pe geam sau să iau ceva”, a afirmat artistul, conform sursei citate, adăugând că se simte vulnerabil și îndepărtat de familie și prieteni.

Etichete:
Romania FM h50
Explorați cele mai recente și pertinente informații din România pe România FM, sursa dumneavoastră de încredere!
© 2024-2026 România FM. Toate drepturile rezervate!