BREAKING
NEWS

Iosif de la Casa Iubirii a cedat! Mărturisire dureroasă pentru Lucia: „Sunt epuizat, mă….

Iosif și Lucia, doi dintre participanții reality-show-ului „Casa iubirii”, au traversat un moment marcat de tensiune și sinceritate, discutând despre dificultățile care le pun în pericol relația. Iosif a vorbit deschis despre epuizarea resimțită și despre sentimentul de a nu fi înțeles de partenera sa în ultima perioadă.

În cadrul dialogului, Lucia a tras un semnal de alarmă, afirmând pur și simplu: „Nu suntem bine”. După această remarcă, Iosif a explicat că nefericirea lor pare să provină din imposibilitatea de a comunica eficient. „Mă simt neînțeles în ultima perioadă. Tu nu ești fericită, iar nefericirea asta constă în noi. Nu știm să ne facem fericiți. Apar foarte multe probleme, nu știu ce se întâmplă. Mă rănești foarte tare cu niște cuvinte. Tu observi că îți este foarte greu să te schimbi și știi că suntem foarte diferiți”, i-a transmis acesta, potrivit informațiilor prezentate de Kanal D.

Vizibil afectat, Iosif a mărturisit că se simte epuizat, chiar dacă de-a lungul timpului a recurs la numeroase compromisuri pentru a menține armonia în cuplu. De asemenea, el a subliniat că previziunile pesimiste ale Luciei despre o posibilă viitoare separare l-au rănit profund: „Când ai spus că sunt șanse de 100% să ne despărțim în viitor, ți-ai confirmat că nu o să te schimbi și că eu o să te accept așa cum ești tu. Suntem două persoane total diferite. Mai tot timpul m-am dat la o parte, dar nu este o problemă. La modul că am încercat să fac schimbările cât mai mari, să te înțeleg cât mai mult”.

În ciuda punctelor de vedere diferite, Iosif a recunoscut că sentimentele sale pentru Lucia sunt în continuare foarte puternice, ceea ce îi provoacă o teamă reală de a o pierde. „Îmi este greu și mie, dar îmi e greu și fără tine. Am ajuns să te iubesc foarte mult și de aici cred că și frica de a te pierde. Acum, orice cuvânt al tău mă doare foarte tare. Mă doare că nu ai încredere în mine și mă frustrează că ești nefericită”, a adăugat el, menționând totodată crezul său: „Iubirea nu înseamnă schimbare”.

Emisiunea „Casa iubirii” este difuzată de Kanal D de luni până vineri la orele 10:00 și 16:30, iar în zilele de sâmbătă și duminică de la 16:00 și 19:00.

Etichete:
Romania FM h50
Explorați cele mai recente și pertinente informații din România pe România FM, sursa dumneavoastră de încredere!
© 2024-2026 România FM. Toate drepturile rezervate!