
Un incendiu puternic a izbucnit în urmă cu puțin timp pe Autostrada Pitești – București, în zona kilometrului 107, în care o mașină a fost cuprinsă în totalitate de flăcări. Din primele informații, se pare că șoferul a tras pe banda de urgență imediat cum a observat că un fum gros iese de sub capotă și a alertat autoritățile.
CITEȘTE ȘI: Dr. Costin Ștefan, directorul medical al SJU Pitești, numire importantă în ministerul Sănătății!
La fața locului au intervin pompierii cu o autospecială cu apă și spumă, iar în aceste momente depun eforturi pentru lichidarea incendiului care a cuprins în totalitate autoturismul. Din fericire, în urma evenimentului, nimeni nu a fost rănit.
„Incendiu izbucnit la un autoturism pe A1, km 107, sensul București – Pitești. Intervin pompierii de la Detașamentul Pitești cu o autospecială de stingere, alături de un echipaj SAJ” potrivit ISU Argeș.