
Traficul pe Autostrada A1, pe sensul către București, este îngreunat în urma unui accident rutier în care au fost implicate cinci autoturisme, petrecut joi, la kilometrul 59. Din cauza incidentului, circulația este restricționată pe banda a doua, iar autoritățile estimează reluarea traficului în condiții normale după ora 19:20.
Potrivit Centrului Infotrafic din Inspectoratul General al Poliției Române, evenimentul rutier nu a generat victime care să necesite transportul la spital, astfel încât nicio persoană nu a fost rănită grav.
Șoferii sunt sfătuiți să circule cu prudență în zonă, respectând semnalizarea temporară impusă pentru fluidizarea traficului și evitarea altor incidente.