BREAKING
NEWS

Tragedie la spitalul din Craiova! Un copil de 3 luni a murit

Un tânăr de 29 de ani a sesizat poliția după ce fiica sa, în vârstă de trei luni, a murit într-un spital din Craiova, reclamând posibile erori medicale care ar fi dus la tragedie. Evenimentul s-a petrecut pe 21 aprilie, iar autoritățile au declanșat o anchetă pentru a clarifica circumstanțele decesului copilului.

Potrivit reprezentanților Inspectoratului de Poliție Județean Dolj, în data de 22 aprilie, polițiștii Serviciului de Investigații Criminale Dolj au fost sesizați de către bărbatul de 29 de ani, care a reclamat presupuse greșeli medicale comise de personalul spitalului din Craiova. Acestea ar fi cauzat decesul fetiței sale, survenit pe 21 aprilie, în timp ce aceasta era internată în unitatea medicală.

În urma plângerii, polițiștii au deschis un dosar penal pentru ucidere din culpă. Ancheta este coordonată de un procuror de la Parchetul de pe lângă Judecătoria Craiova, care urmărește stabilirea tuturor detaliilor legate de acest incident tragic.

Totodată, autoritățile au dispus efectuarea unei expertize medico-legale pentru a stabili cu exactitate cauza decesului nou-născutului.

Romania FM h50
Explorați cele mai recente și pertinente informații din România pe România FM, sursa dumneavoastră de încredere!
© 2024-2026 România FM. Toate drepturile rezervate!