BREAKING
NEWS

Tudor Duma a filmat agonia prietenului său înainte să-l târască pe stradă și să-l lase să moară: ce i-a făcut Rareș Ion înainte de supradoză?

Anchetatorii continuă cercetările în cazul morții lui Rareș Ion, tânărul în vârstă de 20 de ani care a decedat în urma unei supradoze. Investigațiile au scos la iveală detalii cutremurătoare despre ultimele momente ale victimei, petrecute în compania lui Tudor Duma, cunoscut sub porecla „Maru”, considerat dealerul de droguri al lui Vlad Pascu. Se pare că, înainte să-l lase în stradă, Duma l-a filmat pe Rareș în stare de agonie și i-a făcut gesturi care ridică semne de întrebare cu privire la modul în care a fost tratat tânărul.

Detalii noi în cazul Rareș Ion: Ce s-a întâmplat înainte de tragedie

<pAutoritățile au examinat telefoanele mobile ale celor doi tineri, precum și imaginile surprinse de camerele de supraveghere amplasate în fața locuinței lui Tudor Duma. Din analiza acestora rezultă că Duma l-ar fi scos pe Rareș din garaj și l-ar fi târât până la colțul străzii, unde l-a abandonat. Mai mult, s-a constatat că, înainte de a-l lăsa în stradă, Duma i-ar fi schimbat hainele prietenului său.

În seara dinaintea decesului, Rareș Ion a mers la casa lui Maru, iar cei doi au făcut o transmisiune live pe TikTok. În timpul acesteia, Tudor Duma l-a filmat pe tânărul de 20 de ani în timp ce agoniza în garaj, refuzând să solicite ajutor medical de urgență.

Imaginile surprinse de camerele de supraveghere arată că Maru l-a târât pe Rareș până la colțul străzii, unde l-a lăsat. După aproximativ 30 de minute, iubita lui Tudor Duma a apelat serviciul 112, declarând dispecerilor că a găsit un bărbat pe drum.

De asemenea, surse judiciare relevă faptul că Duma a păstrat în buzunarul său buletinul lui Rareș Ion, iar hainele victimei au fost schimbate înainte ca acesta să fie abandonat pe stradă.

„Iubita lui Rareș a vorbit prin apel video și a realizat fotografii în timpul apelului. Din imaginile puse la dispoziție reiese că persoana vătămată avea fața cianozată și era îmbrăcată cu o cămașă roz și pantaloni albi, purtând în picioare aceiași adidași albi și șosete gri ca în înregistrările anterioare.

Martora a insistat să se sune la ambulanță, însă cei doi se certau, iar inculpatul a afirmat că apelarea serviciilor medicale îi va crea probleme. În cele din urmă, au hotărât să-l scoată pe Rareș din garaj.

În înregistrările video se observă că victima a fost scoasă din garaj de către inculpat împreună cu o altă persoană și dusă până la capătul străzii”, se precizează în dosar, conform Spynews.ro.

Romania FM h50
Explorați cele mai recente și pertinente informații din România pe România FM, sursa dumneavoastră de încredere!
© 2024-2026 România FM. Toate drepturile rezervate!