
Un bărbat în vârstă de 58 de ani, din comuna Coșești, județul Argeș, a fost salvat de polițiști după ce a încercat să se sinucidă în grădina propriei locuințe, ieri, în urma unui apel la numărul de urgență 112. Intervenția rapidă a autorităților a prevenit o tragedie.
Alertată printr-un apel făcut de bărbat, Poliția Municipiului Câmpulung a trimis imediat un echipaj al Secției de Poliție Rurală 15 Stâlpeni la locul incidentului. Ajunși în grădina casei, polițiștii l-au găsit pe bărbat agățat cu o sfoară de un copac. Aceștia au intervenit prompt, reușind să-l coboare și să-i desfacă nodul de la nivelul gâtului.
Ulterior, victima a fost transportată de urgență cu ambulanța la o unitate medicală, unde a fost supusă unor investigații de specialitate. Starea sa este în continuare monitorizată de personalul medical.
Polițiștii au demarat o anchetă pentru a stabili cu exactitate toate circumstanțele în care s-a produs acest incident.