
Un incident rutier grav a avut loc în noaptea de vineri în București, după ce o mașină furată a intrat în coliziune cu un autoturism parcat, în urma unei urmăriri polițienești. Șoferul, aflat la volanul vehiculului sustras, a pierdut controlul mașinii, provocând răsturnarea unui autoturism staționat.
Potrivit primelor informații, autoturismul a fost furat de pe Calea Victoriei, după ce persoana care îl conducea a fost amenințată cu un cuțit de către cei doi hoți. Aceștia au circulat cu mașina prin oraș până în momentul în care au fost observați de polițiști, care au demarat urmărirea.
În timpul urmăririi, șoferul a pierdut controlul volanului și a lovit o mașină parcată, răsturnând-o. După incident, cei doi suspecți au fost reținuți și conduși la secția de poliție pentru audieri.