BREAKING
NEWS

Fugar prins după ce a lovit o mașină cu mopedul în Timișoara! Nu avea permis de conducere!

Un bărbat în vârstă de 50 de ani a fost reținut de polițiști în Timișoara, după ce a provocat un accident rutier și a fugit de la locul faptei. Evenimentul s-a petrecut sâmbătă seară, în jurul orei 19:15, la intersecția străzilor Chișoda cu Victor Hugo, iar în urma verificărilor s-a constatat că acesta nu deține permis de conducere.

Accidentul a implicat un autoturism și un moped, iar în urma impactului șoferul mopedului a părăsit imediat locul incidentului. Un echipaj de poliție din cadrul Secției 3, aflat în apropiere, a observat fuga și a pornit în urmărirea bărbatului.

Fugarul a fost prins la scurt timp pe strada Arhitect Victor Vlad și imobilizat de către polițiști. Reprezentanții Inspectoratului de Poliție Județean Timiș au precizat: „În urma verificărilor efectuate s-a constatat că este vorba de un bărbat, în vârstă de 50 de ani, care nu deține permis de conducere.”

Pe numele acestuia a fost deschis dosar penal pentru conducerea unui autovehicul fără permis, urmând ca în continuare să fie efectuate cercetările conform procedurilor legale.

Romania FM h50
Explorați cele mai recente și pertinente informații din România pe România FM, sursa dumneavoastră de încredere!
© 2024-2026 România FM. Toate drepturile rezervate!