
Sâmbătă după-amiază, un bărbat în vârstă de 60 de ani și-a pierdut viața în municipiul Bârlad, după ce a fost lovit de un tren în apropierea locuinței sale. Ancheta poliției indică faptul că acesta ar fi ieșit din curte și s-ar fi aruncat în fața garniturii feroviare, existând suspiciunea unei sinucideri.
La fața locului a intervenit un echipaj al Serviciului de Ambulanță Județean Vaslui, însă medicii nu au mai putut salva victima, constatând leziuni incompatibile cu viața. Decesul a fost declarat imediat.
Polițiștii continuă cercetările pentru a stabili cu exactitate circumstanțele în care s-a produs tragedia.