BREAKING
NEWS

Tragedie la spitalul din Timișoara! Pacient găsit mort lângă morgă după ce a dispărut din secție! Anchetă în curs!

Un bărbat de 50 de ani, internat la Spitalul Județean din Timișoara, a fost găsit decedat în apropierea morgii unității medicale, într-un incident care a ridicat semne de întrebare privind supravegherea pacienților. Evenimentul a avut loc în dimineața zilei de 12 mai 2025, iar autoritățile investighează circumstanțele în care pacientul a părăsit secția unde era internat, fiind găsit ulterior fără viață.

Conform informațiilor furnizate de Poliție, sesizarea cu privire la prezența corpului neînsuflețit a fost înregistrată în jurul orei 09:13. O echipă de la Secția 2 Poliție Timișoara s-a deplasat rapid la fața locului și a confirmat decesul bărbatului. De asemenea, s-a precizat că acesta nu fusese externat, reușind să părăsească secția îmbrăcat în haine civile, deși modul în care s-a întâmplat acest lucru rămâne neclar.

Cadavrul a fost transportat la Institutul de Medicină Legală din Timișoara, unde urmează să fie efectuată necropsia pentru a determina cauzele exacte ale decesului. Ancheta este în curs de desfășurare sub coordonarea Parchetului de pe lângă Judecătoria Timișoara, care urmărește să stabilească cum a fost posibil ca pacientul să dispară fără ca personalul medical să observe și să clarifice toate împrejurările acestui caz.

În prezent, anchetatorii iau în calcul ipoteza sinuciderii, însă nu au fost făcute publice concluzii definitive până la finalizarea investigațiilor.

Romania FM h50
Explorați cele mai recente și pertinente informații din România pe România FM, sursa dumneavoastră de încredere!
© 2024-2026 România FM. Toate drepturile rezervate!