
O femeie dată dispărută de familie a fost găsită în această seară, în jurul orei 18:50, în parcarea Gării Sud din Pitești, de un echipaj al Poliției Locale. Femeia, care manifestase un comportament agitat la vederea patrulei, fusese căutată de autoritățile din municipiu după ce familia a anunțat dispariția sa.
Potrivit verificărilor efectuate de polițiști, femeia plecase voluntar din orașul Ștefănești în data de 11 mai, iar de atunci era căutată de Poliția Municipiului Pitești, ca urmare a sesizării făcute de rude.
După depistare, persoana a fost condusă la sediul Poliției Locale Pitești, de unde au fost anunțate autoritățile competente din Ștefănești. Reprezentanții acestora s-au deplasat la fața locului pentru a prelua femeia și a o conduce în siguranță la domiciliu.
Intervenția promptă a polițiștilor locali a fost esențială în soluționarea cu succes a cazului și în asigurarea siguranței persoanei în cauză.