
Mihai Lazăr, un tânăr motociclist în vârstă de 26 de ani din Alba, a murit la o lună după ce a fost lovit de trăsnet în a doua zi de Paște. Incidentul tragic s-a petrecut în apropierea motocicletei sale, care rămăsese fără combustibil, iar în ciuda intervenției rapide a echipajelor SMURD și a eforturilor medicilor, viața lui Mihai nu a putut fi salvată.
În ziua fatidică, Mihai a fost găsit în stop cardio-respirator lângă motocicleta sa, după ce fusese lovit de trăsnet. Echipele de intervenție au efectuat manevre de resuscitare și l-au transportat de urgență la spital, însă starea lui s-a deteriorat, iar tânărul a decedat după o lună de la accident.

Rudele și prietenii lui Mihai au sperat până în ultima clipă la un miracol, însă vestea decesului tânărului motociclist i-a întristat profund. Reprezentanții clubului moto Ravine Brothers Sebeș au anunțat pe Facebook detaliile privind ultimele momente de rămas-bun.
„Va anunțăm cu tristețe că trupul neînsuflețit al prietenului nostru, Mihai, va fi depus azi la Capela Ortodoxă din Pianu de Jos. Cei care doresc să își ia rămas bun sunt așteptați la priveghi azi și mâine, începând cu orele 19:00.
Înmormântarea va avea loc duminică, 25.05.25, orele 13:00. Dumnezeu să îl odihnească în pace!”