
Accident violent cu victime! O şoferiţă de 60 de ani nu a acordat prioritate şi a fost izbită în plin!
Un accident rutier a avut loc aseară pe un bulevard din municipiul Satu Mare, implicând două autoturisme care s-au ciocnit violent din cauza neacordării de prioritate.
La volanul uneia dintre mașini se afla o femeie de aproximativ 60 de ani, care ar fi virat pe o stradă secundară fără a acorda prioritate celeilalte mașini, condusă de un tânăr în vârstă de 20 de ani. În urma impactului, autoturismul condus de femeie a fost proiectat într-un semafor, pe care l-a distrus.
La locul accidentului au intervenit de urgență echipajele de salvare, care i-au găsit pe ambii șoferi răniți. Aceștia au fost transportați la spital pentru îngrijiri medicale. Polițiștii urmează să stabilească cu exactitate circumstanțele producerii accidentului, cu ajutorul declarațiilor martorilor.