BREAKING
NEWS

ȘOC! Două TIR-uri s-au ciocnit violent pe DN6, iar două persoane au ajuns de urgență la spital!

Un accident între două TIR-uri a avut loc luni după-amiază pe Drumul Național 6, în municipiul Orșova, iar două persoane au fost rănite și transportate la spital.

Pompierii din cadrul Secției Orșova au intervenit la fața locului cu o autospecială de stingere și o ambulanță SMURD, sprijiniți de un echipaj SAJ.

Victimele erau conștiente și cooperante și au primit îngrijiri medicale de urgență înainte de a fi duse la spital.

Din cauza scurgerilor de combustibil produse în urma impactului, pompierii au acționat rapid pentru a împiedica izbucnirea unui incendiu. La momentul coliziunii, cele două autotrenuri nu transportau încărcătură.

Polițiștii au deschis o anchetă pentru a stabili circumstanțele în care s-a produs accidentul.

Etichete:
Romania FM h50
Explorați cele mai recente și pertinente informații din România pe România FM, sursa dumneavoastră de încredere!
© 2024-2026 România FM. Toate drepturile rezervate!