BREAKING
NEWS

Clipe de groază pentru opt români! Microbuzul s-a răsturnat într-o …

Un incident rutier deosebit de grav s-a produs în cursul serii de joi în Austria, în regiunea Sankt Veit an der Glan. Un microbuz în care călătoreau opt cetățeni români a părăsit carosabilul și s-a prăbușit într-o prăpastie cu o adâncime de aproximativ 10 metri.

La volanul autovehiculului se afla un bărbat român în vârstă de 36 de ani. Conform detaliilor oferite de autoritățile locale și prezentate de Ziar Obiectiv, șoferul a pierdut controlul asupra direcției imediat după ce a efectuat o curbă la dreapta. Mașina a părăsit drumul și s-a răsturnat pe plafon în interiorul râpei.

În urma impactului violent, cinci femei au suferit diverse răni. Una dintre victime, a cărei stare era mai gravă, a fost stabilizată la fața locului și transportată de urgență cu ajutorul elicopterului medical C11 la Spitalul din Klagenfurt.

Celelalte patru pasagere din microbuz au suferit leziuni ușoare. Acestea au fost preluate de echipajele de intervenție terestre și transportate la unitatea medicală din localitatea Friesach pentru investigații suplimentare și îngrijiri de specialitate.

Etichete:
Romania FM h50
Explorați cele mai recente și pertinente informații din România pe România FM, sursa dumneavoastră de încredere!
© 2024-2026 România FM. Toate drepturile rezervate!