
Imagini șocante surprinse în comuna Alimpești arată momentul în care un bărbat abandonează trei cățeluși într-un șanț de pe marginea drumului. Filmarea, făcută în satul Sârbești, surprinde cum individul scoate puii dintr-o plasă și îi aruncă cu forța într-o prăpastie, lovindu-i și împingându-i până când aceștia cad în șanțul adânc, potrivit sabatorii.ro.
Imaginile au fost postate pe o pagină de Facebook de o femeie revoltată de gestul bărbatului, care face apel către autoritățile locale să intervină. „Rog autoritățile din comuna Alimpești să se sesizeze cu privire la acest individ care a aruncat acești cățeluși nevinovați la intersecția cu drumul care duce la biserica de la Sârbești”, a transmis aceasta.
Femeia a insistat ca videoclipul să primească atenția necesară din partea oamenilor legii pentru a lua măsuri adecvate față de fapta comisă.