BREAKING
NEWS

Drama unui tânăr de 18 ani din Pitești! A sunat la 112 după ce a băut excesiv și a ajuns la psihiatrie!

sursa foto: Facebook/Serviciul de Ambulanta Judetean Constanta

Un tânăr de 18 ani a reușit în această seară să își asigure o plimbare gratuită și o „cazare” pentru 48 de ore la spitalul de Psihiatrie după ce a sunat la 112. Din primele informații, se pare că ar fi avut o serie de probleme emoționale în cursul zilei, iar spre seară a încercat să le trateze. Cu ceva cantități de alcool, încât, la un moment dat i s-a făcut rău.

Speriat, tânărul a sunat la 112 și a spus că se află pe o bancă pe strada Câmpului din Pitești, iar la fața locului a intervenut de urgență un echipaj SMURD. Paramedicii i-au acordat primul ajutor medical și au încercat să afle ce s-a întâmplat. Tânărul, probabil speriat, în primele minute le-a spus ceva, iar, la nici două minute, a schimbat povestea la 180 grade.

Potrivit surselor noastre, adolescentul ar fi recurs la acest gest, de a bea mai mult decât ar duce, din cauza unei decepții din dragoste, iar acesta este și motivul pentru care a fost dus la Psihiatrie, pentru a fi ținut sub observație.

Romania FM h50
Explorați cele mai recente și pertinente informații din România pe România FM, sursa dumneavoastră de încredere!
© 2024-2026 România FM. Toate drepturile rezervate!