
Un motociclist a fost lovit de fulger, luni seară, în localitatea Pianu de Sus din județul Alba, iar echipajele SMURD intervin în prezent pentru acordarea primului ajutor, victima fiind inconștientă, anunță Inspectoratul pentru Situații de Urgență (ISU) Alba.
Incidentul a avut loc în cursul serii de luni, când un apel de urgență a anunțat situația unui motociclist lovit de un fulger. La fața locului au fost mobilizate echipaje de salvare din cadrul Detașamentului de Pompieri Sebeș și Detașamentului de Pompieri Alba, care acționează în cooperare pentru a acorda îngrijirile medicale necesare.
„Echipajul SMURD din cadrul Detaşamentului de Pompieri Sebeş, în cooperare cu SMURD TIM din cadrul Detaşamentului de Pompieri Alba, intervin pentru acordarea îngrijirilor medicale în localitatea Pianu de Sus”, a transmis ISU Alba, precizând că, în momentul intervenției, victima era inconștientă.