
Un accident între două TIR-uri a avut loc luni după-amiază pe Drumul Național 6, în municipiul Orșova, iar două persoane au fost rănite și transportate la spital.
Pompierii din cadrul Secției Orșova au intervenit la fața locului cu o autospecială de stingere și o ambulanță SMURD, sprijiniți de un echipaj SAJ.
Victimele erau conștiente și cooperante și au primit îngrijiri medicale de urgență înainte de a fi duse la spital.
Din cauza scurgerilor de combustibil produse în urma impactului, pompierii au acționat rapid pentru a împiedica izbucnirea unui incendiu. La momentul coliziunii, cele două autotrenuri nu transportau încărcătură.
Polițiștii au deschis o anchetă pentru a stabili circumstanțele în care s-a produs accidentul.