BREAKING
NEWS

Tragedie în arestul din Gorj! Deținut găsit mort după ce s-a spânzurat cu firul telefonului!

Un bărbat de 56 de ani, aflat în arest preventiv pentru omor, a fost găsit inconştient în camera de detenţie a arestului Poliţiei Gorj, în noaptea de joi spre vineri, în jurul orei 00:09, iar ulterior a fost declarat decedat. Tragedia a avut loc în comuna Urdari, iar ancheta este în curs pentru stabilirea exactă a cauzelor care au dus la deces.

Potrivit Poliţiei Gorj, un poliţist din cadrul CRAP Gorj a observat bărbatul cu firul metalic al telefonului, destinat deţinuţilor, înfăşurat în jurul gâtului. Imediat a fost solicitat un echipaj medical, care a efectuat manevre de resuscitare timp de zeci de minute, fără a reuşi să îl salveze. Decesul a fost pronunţat la ora 01:05.

În momentul examinării, nu au fost identificate leziuni traumatice pe cap, trunchi sau membre, iar Poliţia a anunţat că necropsia va stabili cauza exactă a decesului.

Bărbatul era reţinut din data de 3 mai, fiind inculpat pentru omor şi pentru răzbunare în legătură cu ajutorul acordat justiţiei. De asemenea, acesta fusese diagnosticat cu o formaţiune tumorală la hemilimba stângă, localizată în planşeul lateral, şi cu schizofrenie paranoidă.

În acest context, autorităţile au deschis un dosar penal pentru ucidere din culpă şi continuă cercetările pentru a clarifica circumstanţele în care s-a produs decesul.

Romania FM h50
Explorați cele mai recente și pertinente informații din România pe România FM, sursa dumneavoastră de încredere!
© 2024-2026 România FM. Toate drepturile rezervate!