BREAKING
NEWS

Tragedie în cardiologie! A murit dr. Florentina Georgescu, un reper pentru pacienți și colegi!

Florentina Georgescu, medic cardiolog apreciat și dedicat, a încetat din viață după o luptă dificilă cu o boală care a evoluat rapid și fără milă. Activând în cadrul Secției de Cardiologie a Spitalului Județean de Urgență Târgoviște, Florentina a fost recunoscută pentru profesionalismul său exemplar și pentru calitatea umană deosebită, fiind un reper pentru colegi și o speranță pentru pacienți.

Cu o carieră solidă în domeniul cardiologiei și competențe remarcabile în ecocardiografie, medicul Florentina Georgescu a fost cunoscută pentru empatia și seriozitatea cu care și-a îndeplinit atribuțiile medicale. Colegii și pacienții au apreciat-o pentru dedicarea constantă și pentru modul în care a reușit să câștige respectul și recunoștința celor din jur.

Mesaje de doliu după pierderea Florentinei Georgescu

Decesul său a lăsat un gol imens în comunitatea medicală și în inimile celor care au cunoscut-o. „S-a stins o stea a cardiologiei, draga noastră Dr. Florentina Georgescu. Profesionalismul, frumusețea și căldura sufletului ei vor dăinui în inimile noastre. Bunul Dumnezeu s-o odihnească în pace și liniște! Suntem alături de familia greu încercată”, se arată în mesajul transmis de apropiații medicului, potrivit sursei WOWbiz.

Contextul pierderilor din sistemul medical românesc

Etichete:
Romania FM h50
Explorați cele mai recente și pertinente informații din România pe România FM, sursa dumneavoastră de încredere!
© 2024-2026 România FM. Toate drepturile rezervate!