BREAKING
NEWS

Tragedie în cardiologie! A murit dr. Florentina Georgescu, un reper pentru spitalul din Târgoviște!

Florentina Georgescu, medic cardiolog apreciat pentru profesionalism și empatie, a încetat din viață după o boală agresivă care a evoluat rapid, în ciuda eforturilor medicilor și sprijinului constant din partea familiei și colegilor. Cadrele medicale și pacienții au pierdut un reper important în Secția de Cardiologie a Spitalului Județean de Urgență Târgoviște, unde Florentina era cunoscută atât pentru competențele sale remarcabile, cât și pentru dedicarea față de cei aflați în suferință.

Cu o experiență solidă în domeniul cardiologiei și specializări în ecocardiografie, Florentina Georgescu s-a distins prin seriozitatea cu care și-a îndeplinit atribuțiile și prin empatia manifestată față de pacienți, câștigând respectul colegilor și recunoștința celor tratați.

Mesaje de condoleanțe din partea comunității medicale

Tragedia a fost resimțită profund de colectivul medical și de toți cei care au cunoscut-o. „S-a stins o stea a cardiologiei, draga noastră Dr. Florentina Georgescu. Profesionalismul, frumusețea și căldura sufletului ei vor dăinui în inimile noastre. Bunul Dumnezeu s-o odihnească în pace și liniște! Suntem alături de familia greu încercată”, se arată într-un mesaj transmis de apropiați, potrivit sursei WOWbiz.

Contextul pierderilor recente din sistemul medical românesc

Romania FM h50
Explorați cele mai recente și pertinente informații din România pe România FM, sursa dumneavoastră de încredere!
© 2024-2026 România FM. Toate drepturile rezervate!