BREAKING
NEWS

Tragedie în Iași! Tânăra de 30 de ani găsită moartă în baie după ce a mers la medic cu dureri de plămâni!

O tânără de 30 de ani din Iași a fost găsită decedată în propria baie, la câteva ore după ce a fost consultată de medicul de familie. Conform raportului de necropsie, cauza morții a fost un infarct miocardic. Incidentul a avut loc la scurt timp după ce femeia s-a întors din vacanța de 1 mai.

Oana, din Iași, s-a prezentat la cabinetul medicului de familie reclamând dureri în zona toracică, pe care le-a descris ca o durere a plămânilor. Medicul a identificat inițial o răceală și i-a prescris tratament, însă, la numai câteva ore după această consultație, tânăra a fost găsită fără suflare în locuința sa.

„Am găsit-o cu o răceală. Îmi pare rău”, a declarat medicul de familie, exprimându-și regretul față de deznodământul tragic. Investigațiile ulterioare realizate prin necropsie au indicat infarctul drept cauza directă a decesului.

Cazul a șocat comunitatea locală, ridicând întrebări legate de starea de sănătate a tinerei și de simptomele inițiale pe care aceasta le-a prezentat.

Romania FM h50
Explorați cele mai recente și pertinente informații din România pe România FM, sursa dumneavoastră de încredere!
© 2024-2026 România FM. Toate drepturile rezervate!