
O scenă cumplită a fost descoperită în satul Cebza, județul Timiș, acolo unde un bărbat și o femeie, soț și soție, au fost găsiți morți, cu multiple plăgi prin înjunghiere, în curtea propriei locuințe. Descoperirea a fost făcută chiar de fiul celor doi, care a alertat de urgență autoritățile.
Potrivit primelor informații, femeia a fost găsită într-o baltă de sânge în curte, iar bărbatul – la câțiva metri distanță, lângă ușa casei. Ambii prezentau răni provocate cu un obiect tăietor. Lângă cadavrul bărbatului au fost găsite două cuțite, susțin surse apropiate anchetei.
Polițiștii și echipajele medicale sosite la fața locului au confirmat decesul celor doi. Cercetările sunt în desfășurare, iar prima ipoteză luată în calcul de anchetatori este aceea a unui conflict conjugal care ar fi degenerat într-un atac reciproc cu final tragic.
Investigațiile continuă pentru a stabili cu exactitate dinamica și cauzele care au dus la moartea celor doi soți.